تبلیغات اینترنتی کسب و کار ـ ۰۹۳۳۹۴۹۹۹۷۶ - کسری داکیومنت

تبلیغات اینترنتی کسب و کار ـ ۰۹۳۳۹۴۹۹۹۷۶

در مجموعه کسری داکیومنت کسب و کار، خدمات و … خود را به تمامی شهرستانهای مختلف ایران و سراسر دنیا معرفی نمایید. تیم مجرب کسری داکیومنت با ایجاد بستری مناسب و معرفی کسب و کار شما به تمامی موتورهای جستجو از جمله گوگل، تمامی کسب و کار و خدمات شما را به کاربران معرفی می نماید. جهت اخذ مشاوره و … با اپراتور کسری داکیومنت لطفا تماس بگیرید.

تعریف فروشگاه اینترنتی:

هرگاه فرآیند سفارش کالا به صورت آنلاین و تحویل کالا به صورت تحویل پستی باشد را فروش اینترنتی میگوییم. در این نوع فروشگاه که بعد از به وجود آمدن اینترنت پا به عرصه وجود گذاشته است. فروشنده لیست و مشخصات کالاهای خود را در سایت قرار می‌دهد. خریدار پس از مراجعه به این سایت و مطالعهٔ مشخصات و ویژگی‌های کالا، نسبت به ثبت سفارش خرید از فروشگاه اقدام می‌کند.

سفارشات در فروشگاه اینترنتی:

سفارش‌ها پس از بررسی و تأیید نهایی توسط مسئولان سایت با توجه به نوع کالا و حجم و وزن آن توسط پیک موتوری، پست یا باربری به آدرس سفارش‌ دهنده ارسال می‌شود.

نحوه پرداخت در فروشگاه اینترنتی:

وجه کالا به روش‌های مختلف قابل پرداخت می‌باشد. امروزه تجارت الکترونیک در سر تا سر دنیا بسیار رواج پیدا کرده‌ است. اغلب پرداخت در این فروشگاه‌های اینترنتی به وسیله ابزارهای پرداخت الکترونیک قابل انجام است. کارت‌های پرداخت الکترونیک، چه به صورت مجازی (فقط قابل استفاده در فضای اینترنت) و چه به صورت فیزیکی اغلب قابل استفاده در چنین محیط‌هایی هستند. البته فروشگاه‌های اینترنتی محلی معمولاً قابلیت تحویل پول در هنگام دریافت کالا را نیز دارند، ولی در خریدهای اینترنتی جهانی معمولاً چنین امکانی فراهم نیست. هدف اصلی اکثر:

 • شرکت‌ها
 • کارخانه ها
 • ارگان ها
 • فروشگاه‌ ها
 • موسسات خدماتی و فرهنگی

از حضور در اینترنت کسب درآمد از طریق فروش محصولات، ارائه خدمات بهتر به مشتریان، کاهش هزینه ها و دسترسی به بازار اینترنتی و آنلاین و در نتیجه فروش بیشتر محصولات خود میباشد.

موفقیت در فروش اینترنتی:

فروشگاه‌های موفق اینترنتی معمولاً ابتدا باید اعتماد مشتری را جلب نمایند تا به موفقیت دست بایند. بهترین قیمت همراه با کیفیت عرضه باید واقعی باشد. زیرا مشتریان در فضای مجازی به راحتی هر فروشگاهی را با دیگران مقایسه می‌کنند و تا به آن اطمینان نکنند دست به خرید نمی‌زنند.

مقایسه خرید اینترنتی امروزی و گذشته:

خرید اینترنتی در جهان روز به روز به صرفه تر و مناسبتر از گذشته شده و اجازه مقایسه قیمت/کیفیت و خدمات کالا را به مصرف‌کنندگان می‌دهد. بدین ترتیب رضایت مشتریان بیش از پیش شده و اغلب ترجیح می‌دهند خرید خود را از اینترنت انجام دهند. در خیلی از موارد حتی خریداران کالای خود را در فروشگاه‌ها انتخاب و سپس آن را از اینترنت خریداری می‌کنند چون به صرفه تر خواهد بود.

فروش اینترنتی یا فروش حضوری:

در برخی از نقاط جهان مانند آمریکا فروش های اینترنتی از فروش های حضوری پیشی گرفته‌ است و این امر عرضه‌کنندگان را برآن داشته‌ است که علاوه بر عرضه فیزیکی کالا/خدمات خود، عرضه اینترنتی را هم یکی از ملزمات خود بدانند.

تبلیغات آنلاین:

تبلیغات آنلاین (Online advertising)، بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی، یک شکل از بازاریابی و تبلیغ است که از اینترنت برای تحویل دادن پیام‌های بازاریابی تبلیغاتی به مشتریان استفاده می‌شود. آن بازاریابی با:

 • ایمیل
 • موتور جستجوی بازاریابی
 • رسانه‌های اجتماعی بازاریابی
 • بسیاری از انواع نمایش تبلیغات (شامل تبلیغات عنوان وب)
 • و تبلیغات موبایل

را شامل می‌شود.

شبیه دیگر رسانه‌های تبلیغاتی، تبلیغات آنلاین غالباً دو شخص را در بر می‌گیرند؛ یک ناشر که آگهی‌ها را به درون محتوای آنلاینش می‌گنجاند و یک آگهی‌ دهنده که آگهی‌ هایی که نمایش داده می‌شود را برای ناشر فراهم می‌کند. شرکت‌ کنندگان بالقوه دیگر، شامل آژانس‌های آگهی‌ دهنده که کمک به تولید و قرار دادن متن آگهی می‌کنند، یک سرویس‌دهنده آگهی که به‌ طور فنی آگهی‌ها و آمارها را تحویل می‌دهد و وابسته‌ های تبلیغاتی که برای آگهی‌ دهنده کار تبلیغاتی مستقل انجام می‌دهند.

تبلیغات آنلاین یک تجارت بزرگ محسوب می‌شود که به سرعت رشد می‌کند. در سال ۲۰۱۱، درآمدهای تبلیغات اینترنتی در آمریکا از دیگر رسانه‌ها نظیر تلویزیون پیشی گرفته و تقریباً، از برنامه‌های تلویزیونی فراتر رفته‌ است. در سال ۲۰۱۳، درآمدهای تبلیغات اینترنتی در آمریکا بالغ بر ۴۲٫۸ بیلیون دلار بوده که با ۱۷ درصد افزایش نسبت به ۳۶٫۵۷ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۲ می‌باشد. موفقیت درآمدهای تبلیغات اینترنتی در آمریکا از ۲۰٫۱ بیلیون دلار در نیمه نخست سال ۲۰۱۳، ۱۸ درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۲ دارد. تبلیغات آنلاین به‌ طور گسترده تقریباً در سرتاسر همه بخش‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بسیاری از رسم‌های رایج برای تبلیغات آنلاین بحث‌ انگیز و به‌ طور فزاینده‌ای در معرض نظارت هستند. درآمدهای تبلیغات آنلاین ممکن نیست به‌ طور کافی جایگزین گروه‌های درآمدی ناشرهای دیگر شود. کاهش درآمد تبلیغات منجر شده تا تعدادی از ناشران، محتوای تبلیغات را در پشت دیوارهای پرداخت پنهان کنند. تبلیغات آنلاین ویژگی‌های خاص خود را دارد. به عنوان مثال در تبلیغات اینترنتی می‌توان به راحتی اطلاعات را حذف یا اضافه کرد. همچنین در رسانه‌ های برخط، امکانات بسیاری برای تجزیه و تحلیل داده‌ها وجود دارد. سرعت بازخورد گرفتن در تبلیغات برخط بسیار بالا است. آگهی‌دهنده با یکبار پرداخت هزینه می‌تواند بازخورد تبلیغات خود را مشاهده کند.

تاریخچه:

در روزهای آغازین اینترنت، تبلیغات آنلاین عموما ممنوع بود. برای مثال، ۲ نمونه از شبکه‌های پیش از اینترنت:

 1. ARPANet
 2. NSFNet

“سیاست‌های مصرف مقبول”ی را داشتند که “استفاده تجاری از شبکه برای موسسات انتفاعی” را ممنوع می‌​ساخت. NSFNet توقف تدریجی ممنوعیت‌های تجاری‌اش از سال ۱۹۹۱ آغاز کرد.

ایمیل:

اولین نمونه تبلیغاتی گسترده آنلاین از طریق پست الکترونیکی انجام شد. در سوم ماه مه ۱۹۷۸،‌ رگری تورک، یک بازاریاب از DEC (شرکت لوازم دیجیتال)، یک ایمیل برای بسیاری از کاربران ARPANet ساحل غرب آمریکا فرستاد و برای مراسم رونمایی از مدل جدیدی از کامپیوترهای DEC تبلیغ کرد. علی‌رغم استفاده از سیاست‌های رایج قابل قبول، بازاریابی با نامه الکترونیکی به سرعت توسعه پیدا کرد و سرانجام به‌ عنوان ایمیل تبلیغاتی ناخواسته معروف شد. اولین پیام تبلیغاتی غیر تجاری بزرگ در ۱۸ ژانویه ۱۹۹۴ توسط مدیر سیستم دانشگاه اندروز، توسط پست عبوری یک پیام مذهبی به همه گروه‌های خبری USENet فرستاده شد.

۴ ماه بعد، لورنس کانتر و مارتا سیگل، شرکا در یک شرکت قانونی، به‌ طور گسترده خدمات قانونی‌ شان را در یک USENet، با عنوان پستی کارت سبز بخت‌ آزمایی تبلیغ کردند. ایمیل تبلیغاتی کارت سبز کانتر و سیگل تاریخچه‌ای از تبلیغات آنلاین، تحریک علاقه رایج به تبلیغات از طریق USENet و ایمیل قدیمی ترقی داد. اخیراً، ایمیل تبلیغاتی ناخواسته، یک عملکرد بیشتر صنعتی را ابداع کرده، جایی که ارسال‌کننده‌های ایمیل گروه‌هایی از کامپیوترهای آلوده به ویروس را برای فرستادن ایمیل از راه دور استفاده می‌کنند.

نمایش آگهی‌ها:

تبلیغات عنوان‌ دار آنلاین در اوایل دهه ۱۹۹۰، به‌ عنوان مالک‌های صفحه، گروه‌های درآمد اضافی را برای حمایت محتوای‌شان جستجو کردند. سرویس تجارت آنلاین نمونه عجیبی از عنوان‌های نمایش داده شده در پایین صفحه را برای تبلیغ فراورده‌ها استفاده می‌کند. اولین آگهی قابل کلیک وب توسط هدایت‌ کننده شبکه جهانی در سال ۱۹۹۳، به یک شرکت حقوقی سیلیکون ولی فروخته شد. در سال ۱۹۹۴، تبلیغات عنوان‌دار وب توسط Hot Wired، جزء آنلاین از مجله اینترنتی، آگهی‌های عنوان‌دار را به AT,T و دیگر کمپانی‌ها فروخت. اولین آگهی AT,T روی Hot Wired با ۴۴ درصد کلیک همراه بود و به جای هدایت کلیک‌ کننده‌ها به وب‌ سایت AT,T، آگهی را به یک راهنمای آنلاین از ۷ عدد از بیشترین موزه‌های هنری تحسین شده متصل کردند.

جستجوی آگهی‌ها:

بروید به دات کام.(مقدمه دوباره ذکر شده در ۲۰۰۱ و قابل حصول توسط یاهو در سال ۲۰۰۳) اولین حراج کلید‌واژه جستجوی تبلیغات در سال ۱۹۹۸ به وجود آمد. گوگل کلمات آگهی خود را در سال ۲۰۰۰ در برنامه جستجوی تبلیغات صادر کرد و بخش کیفی خود را در سال ۲۰۰۲ معرفی کرد که جستجوی آگهی‌ها را توسط یک مجموعه از قیمت پیشنهادی و جستجوگرهایی که روی آگهی‌ها کلیک می‌کنند را دسته‌بندی می‌کند.

روش‌های اخیر:

اخیراً کمپانی‌هایی خواستند تا پیام‌های تبلیغاتی‌شان را درون محتوای سر‌مقاله یا سرویس‌های با ارزش وارد کنند. مثال‌ها، رسانه‌های Red Bull, Felix Baumgartner با پرش از فضای آنلاین، مجله‌های آنلاین کوکا کولا و درخواست‌های آزاد Nike برای اجرای مسیر شامل می‌شوند. آگهی‌دهندگان همچنین رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات موبایل را در برداشتند. هزینه آگهی موبایل هر سال از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۳، ۹۰ درصد رشد داشته‌ است.

نمایش تبلیغاتی:

نمایش تبلیغاتی به‌ طور بصری پیام تبلیغاتی را با استفاده از متن، آرم‌ها، انیمیشن‌ها، ویدئو، تصاویر یا نمودارها منتقل می‌کند. نمایش تبلیغاتی غالباً کاربران را با ویژگی‌های ویژه‌ای برای افزایش اثر آگهی مورد هدف قرار می‌دهند. آگهی‌دهندگان آنلاین (به طور نمونه میان سرویس‌دهندگان آگهی‌شان) اغلب کلوچه‌ هایی را استفاده می‌کنند که شناسایی کنندگان بی‌نظیر از کامپیوترهای مخصوص هستند که پیشنهاد می‌کنند کدام آگهی‌ها برای یک مشتری ویژه سودمند می‌باشد. کلوچه‌ها می‌توانند دنبال کنند که آیا یک کاربر یک صفحه را بدون خرید چیزی ترک کرده، بنابراین آگهی‌ دهنده می‌تواند بعداً کاربر را با آگهی‌هایی از سایت بازدید شده توسط کاربر دوباره مورد هدف قرار دهد.

وقتی که آگهی‌دهندگان داده‌های سرتاسر وب‌سایت‌های متعدد دربارهٔ فعالیت یک کاربر آنلاین جمع‌آوری می‌کنند، آن‌ها می‌توانند یک تصویر با جزئیات از علاقه‌مندی‌های کاربر برای تحویل دادن بیشتر تبلیغات مورد هدف خلق کنند. این اجماع از داده‌ها، هدف رفتاری نامیده می‌شود. آگهی‌دهندگان همچنین می‌توانند مخاطبانشان را با به کاربردن تبلیغات متنی و معنایی برای تحویل نمایش آگهی‌های مرتبط با محتوای صفحه وب جایی که آن‌ها ظاهر می‌شوند، مورد هدف قرار دهند. هدف‌گذاری دوباره، هدف رفتاری و تبلیغات متنی، همه برای افزایش برگشت سرمایهٔ یک آگهی‌دهنده یا ROI، آگهی‌های بدون هدف طراحی می‌شوند.

آگهی‌ دهندگان ممکن است همچنین آگهی‌هایی را بر اساس یک جغرافیای مورد تردید کاربر با هدف جغرافیایی تحویل دهند. آدرس IP کاربر با تعدادی اطلاعات جغرافیایی ارتباط برقرار می‌کند. (دست کم مناطق کلی یا کشور کاربر) اطلاعات جغرافیایی از یک IP می‌توانند مکمل و تصفیه شده با دیگر نمایندگی‌ها یا اطلاعاتی برای منحصر کردن دامنه‌ایی از مکان‌های ممکن باشند. برای مثال با ابزارهای موبایل، آگهی‌دهندگان می‌توانند گاهی اوقات از یک دریافت‌کننده تلفن یا برج‌های موبایل نزدیک محل استفاده کنند. کلوچه‌ها و دیگر داده‌های پیوسته بر روی ماشین یک کاربر ممکن است محدودیت کمک بیشتر برای موقعیت یک کاربر فراهم کند.

تبلیغات عنوان‌دار وب:

عنوان‌های وب یا آگهی‌های عنوان‌دار، به‌طور نمونه نمایش آگهی‌های گرافیکی درون یک صفحه وب هستند. بسیاری از آگهی‌های عنوان‌ دار توسط یک سرویس دهنده آگهی مرکزی تحویل داده می‌شود. آگهی‌های عنوان‌دار می‌توانند با استفاده از رسانه‌های ثروتمند، ویدئو، صدا، انیمیشن، دکمه‌ها، شکل‌ها یا کاربرد اجزای مؤثر دیگر:

 • Java applets
 • HTML5
 • Adobe Flash

و دیگر برنامه‌ها را درج کنند. همچنین سایت‌هایی هستند که مرجع آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی و مکانی برای ثبت تبلیغات کالای نو و دست دوم مردم هستند.

چارچوب آگهی (عنوان قدیمی):

چارچوب‌های آگهی، اولین شکل از عنوان‌های وب بودند. کاربرد گفتاری آگهی‌های عنوان‌ دار اغلب به چارچوب آگهی‌های قدیمی مربوط می‌شوند. ناشرهای وب‌ سایت توسط کنار گذاشتن یک فضای مخصوص روی صفحه وب، چارچوب آگهی‌ها را وارد می‌کنند. خط های راهنمای واحد آگهی دایره تبلیغات مؤثر، اندازه‌های تصویر استاندارد شده برای واحدهای آگهی پیشنهاد می‌کنند.

آگهی‌های استاندارد و غیر استاندارد:

یک آگهی استاندارد در یک پنجره جستجوگر وب جدید نمایش داده می‌شود که بالای یک پنجره جستجوگر ابتدایی بازدید کننده وب‌ سایت باز می‌شود. یک آگهی غیر استاندارد، یک پنجره جستجوگر جدید در زیر یک پنجره جستجوگر ابتدایی بازدید کننده وب‌ سایت باز می‌کند.

آگهی شناور:

یک آگهی شناور، یک نوع از آگهی رسانه‌های ثروتمند است که بر روی محتوای وب‌ سایت مورد تقاضا گذاشته شده ظاهر می‌شود. آگهی‌های شناور ممکن است بعد از مدت زمان تنظیم شده ناپدید یا کمتر خودنما شوند.

آگهی توسعه‌ یافته:

یک آگهی توسعه‌یافته، یک چارچوب آگهی رسانه ثروتمند است که اندازه‌های روی یک شرایط از پیش تعریف شده را تغییر می‌دهد. مانند یک میزان زمان تنظیم شده که یک بازدیدکننده روی یک صفحه وب صرف می‌کند، کلیک کاربر روی آگهی، یا حرکت موس کاربر سرتاسر آگهی. آگهی توسعه‌ یافته به آگهی‌ دهندگان این امکان را می‌دهد تا بیشتر اطلاعات را در یک فضای آگهی محدود درج کند.

عنوان‌های فریب‌ دهنده:

یک عنوان فریب‌ دهنده یک آگهی عنوان‌دار جایی که نسخه آگهی را روی تعدادی صفحه نشان می‌دهد که کاربران معمولاً با آن مواجه می‌شوند. مانند پیام سیستم عملکرد یا پیام درخواست مشهور، که کاربر را به کلیک کردن بر روی آگهی تحریک می‌کند. عنوان‌های فریب‌ دهنده به‌ طور نمونه، آگهی‌دهنده را در آگهی ابتدایی ذکر نمی‌کنند و بنابراین آن‌ها یک شکل از به دام انداختن و بیرون کشیدن هستند. عنوان‌های فریب‌دهنده را معمولاً بالاتر از حد میانگین کلیک می‌کنند. اما کاربرهای فریب خورده ممکن است از آگهی‌دهندگان به جهت فریب دادن آن‌ها آزرده شوند.

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ:

بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و عمدتاً در اینترنت، از جمله تلفن‌های همراه و دیگر صفحات نمایش مثل کامپیوتر و هر رسانه دیجیتال دیگر انجام می‌شود. این نوع از بازاریابی تبلیغاتی است که به دلیل ارزانی، ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن هم‌ زمان با رشد ابزارهای اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی، جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی‌ها باز کرده‌ است.

شبانه‌ روزی و بی‌ وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات به صورت به‌روز، باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پُر‌رنگ‌ تر می‌شود. در واقع دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از همه ابزارهای دیجیتال مثل:

 • وب‌سایت
 • اپلیکیشن
 • تبلیغات آنلاین (ادورز مارکتینگ)
 • شبکه‌های اجتماعی
 • سئو
 • بازاریابی اینترنتی
 • بازاریابی موبایلی

برای هدف مشخصی به اسم مارکتینگ یا بالا بردن فروش یا برند‌سازی می‌باشد.

آخرین تحولات و استراتژی‌ها:

یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در بازاریابی سنتی رخ داده است، “ظهور بازاریابی دیجیتال” است و منجر به تجدید استراتژی‌های بازاریابی‌ شده، تا بتوانیم با این تغییر عمده در بازاریابی سنتی سازگار شویم. از آنجایی که بازاریابی دیجیتال وابسته به فناوری‌های در حال تغییر و در حال پیشرفت است، ویژگی‌های مشابهی را باید از پیشرفت‌ها و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال انتظار داشت.

بخش‌بندی بازار:

تمرکز بیشتر بر تقسیم‌بندی در بازاریابی دیجیتالی قرار گرفته است، تا بتواند بازارهای خاص را در هر دو بخش تجارت تا کسب و کار و مصرف‌ کننده تا مصرف‌ کننده هدف قرار دهد.

اینفلوئنسر مارکتینگ:

گروه‌های مهم در جوامع مرتبط شناسایی می‌شوند و به عنوان اینفلوئنسر شناخته می‌شوند و در حال تبدیل شدن به یک مفهوم مهم در بازاریابی دیجیتال است. اینفلوئنسر شدن از طریق تبلیغات پولی، مانند تبلیغات فیسبوک، یا کمپین‌های گوگل ادوردز یا از طریق نرم‌افزار پیشرفته sCRM (مدیریت ارتباط با مشتری) مانند:

 • SAP C4C
 • Microsoft Dynamics
 • Sage CRM
 • Salesforce CRM

امکان‌پذیر است. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌ها، در سطح کارشناسی ارشد، روی استراتژی‌های اینفلوئنسری متمرکز هستند.