کلینیک دندانپزشکی در تبریز - ۰۹۱۴۴۱۵۲۹۷۱ - کسری داکیومنت

کلینیک دندانپزشکی در تبریز – ۰۹۱۴۴۱۵۲۹۷۱

کلینیک آذر توران شفا – کلینیک تخصصی دندانپزشکی:

این روزها نیاز همه برای داشتن دندان های سالم و حفظ سلامتی دهان کاملا مشخص است و اگر فردی دوست داشته باشد، دندان های سالم و ظاهری زیبا داشته باشد، باید به دنبال یک مرکز تخصصی دندانپزشکی باشد. در حقیقت برای انجام اقدامات لازم برای سلامتی دهان و دندان باید به سراغ بهترین کلینیک دندانپزشکی رفت که تمام تجهیزات مدرن و پیشرفته در این زمینه را فراهم کرده و پزشکان متخصص مجرب دندانپزشکی در آن کلینیک فعالیت کنند. با بالا رفتن هزینه های دندانپزشکی، همه افراد در تلاش هستند تا به سلامت دهان و دندان خود اهمیت بیشتری بدهند. همچنین بعضی می خواهند تا ظاهر دندان های خود را سالم و زیبا کنند.

به این افراد توصیه می کنیم تا برای انجام کارهای دندانپزشکی به کلینیک های تخصصی مراجعه کنند. کلینیک دندانپزشکی مدرن آذر توران شفا با همکاری جمعی از متخصصان بنام کشور تأسیس گردیده است. این مجموعه مأموریت خود را در همراهی با سایر مراکز دندانپزشکی برای ارایه خدمات تکمیلی دندانپزشکی از جمله خدمات تخصصی در تمامی رشته ها (درمان های زیبایی، عصب کشی، جراحی، ایمپلنت و …) قرار داده است. بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کار آمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک آذر توران شفا است.

پیج های اینستاگرام کلینیک آذر توران شفا:

راهنمای مراجعین به کلینیک ویژه تخصصی کلینیک تخصصی دندانپزشکی آذر توران شفا:

 1. کلینیک تخصصی دندانپزشکی آذر توران شفا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی آماده خدمت رسانی به هموطنان محترم می‌باشد. این مرکز در حال حاضر در روزهای شنبه تا پنجشنبه (به جز روزهای تعطیل) در دو شیفت صبح از ساعت ۱۰:۰۰ لغایت ۱۳:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۶:۰۰ لغایت ۲۱:۰۰ فعال است و مراجعین محترم را جهت معاینه اولیه و … در روزهای فوق می پذیرد.
 2. همراه داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی، دفترچه های درمانی، مدارک پزشکی مرتبط، پاسپورت برای اتباع خارجی و …) در هنگام تشکیل پرونده کلینیک دندانپزشکی آذر توران شفا الزامی است.
 3. تعرفه های این مرکز از تعرفه متخصصان بخش خصوصی به نسبت قابل محسوسی پایین تر است.
 4. کلیه مراجعان محترم در ابتدای ورود به این مرکز فرم اطلاعات اولیه را از راهنمای بیمار یا قسمت مدارک پزشکی تحویل گرفته و تکمیل می نمایند. بعد از آن و پس از تشکیل پرونده و پرداخت هزینه (نقد و اقساط) تشخیص و معاینه اولیه، با راهنمایی پرسنل پذیرش یا راهنمای بیمار، به بخش بیماری های دهان و فک و صورت جهت معاینه اولیه مراجعه خواهند کرد.
 5. در بخش بیماریهای دهان و فک و صورت معاینه اولیه انجام شده، قسمتهای مربوط به درخواست رادیوگرافی، آزمایشات و مشاوره های لازم تکمیل و شما جهت دریافت خدمات درمانی و مشاوره ای با راهنمایی پرسنل بخش بیماری ها به بخش های مربوطه ارجاع خواهید شد که امکان تغییر آن وجود دارد.
 6. پزشک بخش بیماریهای دهان و فک و صورت بر مبنای اطلاعات کسب شده از رادیوگرافی ها، آزمایشات و مشاوره ها طرح درمان اولیه شما را تعیین می کند.
 7. پس از تعیین طرح درمان، شما به ترتیب به بخش های مشخص شده مراجعه می کنید و نوع خدمت مورد نیاز بیمار در پرونده شما ثبت می گردد و بر اساس نوع خدمت مورد نیاز تعرفه را به صندوق مرکزی یا کارت خوان بخش مربوطه پرداخت خواهید کرد و پس از آن درمان مورد نظر انجام خواهد شد.
 8. در مواردی که نیاز به پرداخت هزینه های لابراتواری باشد (بخش های پروتز، ارتودنسی، ایمپلنت) هزینه بر مبنای تعرفه اعلام شده از طرف لابراتوار مشخص شده و مستقیما به لابراتوار پرداخت می گردد.
 9. در خصوص بخش ایمپلنت، تجهیزات خاص بنا بر تشخیص متخصصان بخش ایمپلنت، توسط کادر درمان یا مراجعان محترم طبق توافق خریداری می گردد.
 10. در صورتی که در طی مراحل فوق نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، پرسنل راهنمای بیمار شما را راهنمایی خواهند کرد.

نکات مهم:

 1. بنا به نیاز درمانی شما و تشخیص دندانپزشکان مرکز، خدمات عمومی یا تخصصی به شما ارائه می شود و تعرفه متناسب با آن دریافت می گردد. خدمات عمومی توسط دستیار تخصصی یا متخصص غیر مرتبط ارائه می شود.
 2. هزینه درمان ریشه (عصب کشی) جدا از پرکردن یا روکش تاج دندان است و هر کدام از این خدمات تعرفه خود رادارد که باید به صورت جداگانه پرداخت گردد.
 3. هزینه های اعلام شده توسط همکاران ما جهت انجام درمان تقریبی است و امکان تغییر آن ضمن مراحل درمان وجود دارد.
 4. در خصوص داشتن هرگونه نظر، انتقاد و پیشنهاد در خصوص کلینیک، مراتب را با قسمت مدیریت (۰۹۱۴۴۱۵۲۹۷۱) مطرح فرمایید.

راهنمای درمان:

جراحی دهان، فک و صورت ـ خدمات ارائه شده در بخش جراحی دهان و فک و صورت: ارائه خدمات جراحی دهان، فک و صورت کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی شامل تشخیص و درمان‌های جراحی، غیر جراحی و جانبی بیماری‌ها، ضایعات، صدمات، ناهنجاری‌ها و نواقص استتیک و فانکشنال مادرزادی و اکتسابی نسج نرم و سخت ناحیه دهان و فک و صورت می‌باشد.

دندانپزشکی کودکان:

متخصص دندانپزشکی کودکان مجمو عه ای از انتخابهای درمانی را به منظور مراقبت از دندانها، لثه و دهان کودک شما به شما پیشنهاد می کند. زمانی که پزشک کودک شما پیشنهاد می کند که کودکتان یک معاینه دندانپزشکی داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که متخصص دندانپزشکی کودکان بهترین مراقبت ممکن را ارائه می دهد.

خدمات ارائه شده در بخش دندانپزشکی کودکان:

 1. معاینه
 2. تشخیص و پرتونگاری
 3. کنترل رفتار کودکان
 4. درمان ریشه دندانهای شیری و دائمی جوان
 5. روکشهای استنلس استیل و پلی کربنات
 6. تراماتولوژی پوسیدگی و پیشگیری
 7. جراحی در کودکان
 8. بیماریهای پریودنتال
 9. معاینه سلامت دهان نوزادان، ارزیابی ریسک در مادر و کودک
 10. مراقبت دندانپزشکی پیشگیری شامل تجویز فلوراید و توصیه هایی در رابطه با تغذیه و رژیم غذایی
 11. مشاوره در زمینه عادات دهانی (مثل استفاده از پستانک و مکیدن انگشت)
 12. ارزیابی و درمان زود هنگام برای صاف و ردیف کردن دندانها
 13. ترمیم پوسیدگی های دندانی
 14. درمان بیماریهای لثه در کودکان
 15. مراقبت در صدمات وارده به دندانها (مثل دندانهای شکسته، جابجا شده، یا خارج شده
 16. ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی عمومی

بیماری های لثه (پریودانتیکس) ـ خدمات ارائه شده در بخش پریودانتیکس ـ بخش پریودنتولوژی به امر تشخیص و درمان بیماریهای لثه میپردازد:

 1. جراحی لثه (فلپ لثه)
 2. پیوند لثه
 3. جراحی زیبایی لثه
 4. افزایش طول تاج دندان
 5. جرم گیری دندان
 6. کوره تاژ لثه

پروتزهای دندانی ـ خدمات ارائه شده در بخش پروتزهای دندانی:

بخش پروتزهای دندانی از دو بخش ثابت و متحرک تشکیل شده است در بخش پروتزهای ثابت بازسازی دندانهای معالجه ریشه شده توسط پست-کور و کراون و ساخت بریج و در بخش تخصصی دستیاران علاوه بر موارد مذکور، در زمینه دندانپزشکی زیبایی، رستوریشن‌های فاقد فلز از نوع پرسلن، کامپوزیت‌های تقویت شده با الیاف؛ مریلند بریج؛ لامینیت؛ اینله و آنله‌های فلزی و غیر فلزی.

درمان بیماران مبتلا به مشکلات مفصل گیجگاهی فکی و بازسازی کامل دهان صورت می گیرد. در بخش پروتزهای متحرک، درمانهای پروتز کامل و پارسیل و درمان بیمارانی را که دارای ضایعاتی در نواحی داخل دهان وچشم، گوش، بینی میباشند با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و جدیدترین مواد معرفی شده، در کنار روش‌ها و مواد رایج صورت می پذیرد.

ایمپلنت های دندانی ـ خدمات ارائه شده در بخش ایمپلنتهای دندانی:

اگر بیمار یک یا چند دندان و یا به طور کامل بدون دندان باشد بمنظور جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌تواند از ایمپلنت‌های دندانی استفاده نماید. ایمپلنت دندانی پایه کوچکی از جنس فلز تیتانیوم یا آلیاژهای تیتانیوم می‌باشد. این فلز به وسیله استخوان‌ها براحتی پذیرفته می‌شود و با آن اتصال می یابد. ایمپلنت دندانی که جایگزین ریشه دندان می‌گردد دارای شیارهای ظریفی بر روی سطوحش می‌باشد که در استخوان فک پیچ می‌گردد ایمپلنت در داخل حفره‌ای که توسط دریل ایجاد شده است قرار می‌گیرد.

این امر یک پایداری اولیه را بوجود خواهد آورد سپس حداکثر ۶ ماه استخوان حول این پایه رشد کرده و آن را محکم در برگیرد. سپس دندانهای مصنوعی ساخته شده و به قسمت رابط پایه متصل می‌شوند. چون چندین بار امتحان دندانهای مصنوعی جهت تنظیم دقیق وضعیت آنها لازم است، این مرحله ممکن است یک یا دو ماه بطول بیانجامد. دندانپزشک دستورات لازم جهت نحوه رعایت بهداشت دهان و نوع رژیم غذایی را به شما خواهد داد.

درمان ریشه ـ چه عواملی سبب آماس و بیماری پالپ می گردند؟

پوسیدگیهای دندانی اگر درمان نشوند، بعد از تخریب مینا و عاج به عصب رسیده و باعث التهاب و ناراحتی آن می گردند. علاوه بر پوسیدگی، عوامل دیگری چون سابقه ضربه ناگهانی به دندان، پرکردگی های عمیق، شکستگی و ترک دندان، تحلیل و سایش شدید دندانها و بیماریهای پیشرفته لثه در ایجاد آماس و بیماری عصب نقش دارند.

علائم بیماری پالپ چیست؟

برخی از علائم پالپ آماسی شامل درد ادامه داربه هنگام نوشیدن مایعات سرد و یا گرم، درد خود بخودی، درد هنگام جویدن و یا حتی موقع دراز کشیدن می باشد. گاهی نیز با توجه به سیر بیماری پالپ، ممکن است بیمار درد نداشته باشد. علائم ظاهری پالپ بیمار ممکن است وجود پوسیدگی عمیق و یا وجود ضایعه در انتهای ریشه، تورم و یا تخلیه چرک از دندان و یا انتهای آن باشد.

عوارض عدم درمان چیست؟

 1. آبسه
 2. درد
 3. عفونت شدید
 4. نهایتاً از دست دادن دندان خواهد بود

خدمات ارائه شده در بخش اندودنتیکس ـ کلیه خدمات مربوط به درمان ریشه (اندودانتیکس) شامل:

 1. درمان اولیه
 2. درمان ریشه کلیه دندان ها
 3. درمان مجدد
 4. درمان دندانهای ضربه خورده
 5. درمان پالپ زنده
 6. درمان دندان ها با ریشه کاملاً تحلیل نیافته

ارتودانتیکس ـ خدمات ارائه شده در ارتودانتیکس:

 • گروه ارتودنسی کلینیک ویژه دانشکده دندانپزشکی، خدمات ارتودنسی ویژه کودکان و بزرگسالان ارائه می دهد.
 • بررسی وضعیت ناهنجاریهای دندانی و فکی با استفاده از روشهای درمانی ثابت و متحرک در کلینیک ویژه دندانپزشکی صورت کمی پذیرد.
دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ـ خدمات ارائه شده در بخش دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی:

در این بخش ترمیم یا پرکردن دندانها با استفاده از انواع مواد و روشهای ترمیم دندان انجام می شود. حفظ زیبایی ظاهر در عین دوام و استحکام ترمیم هدف اصلی این بخش است.

  دیدگاه کاربران

  1. امیر
   1401/07/19

   من از خدمات این کلینیک بسیار راضی هستم